ПЕРЕТВОРЮВАЧ ЧАСТОТИ
Перетворювачі частоти використовують для електронного регулювання швидкості двигунів. Використовуючи перетворювачі частоти, ви можете заощадити багато енергії та значно знизити знос матеріалу.
Перетворювачі частоти плавно запускають і зупиняють двигуни в безступінчастому регулюванні. На відміну від двигунів, що працюють безпосередньо від мережі, у разі перетворювача частоти не виникає імпульсу крутного моменту або потужності, що означає, що вся трансмісія з двигуном, насосом та системою трубопроводів, включаючи ущільнення, захищена. Таким чином, регулювання швидкості значно знижує зношування та продовжує термін служби установки. Витрати на ремонт та технічне обслуговування знижуються завдяки більш тривалим інтервалам експлуатації та меншому зносу матеріалів.
ДОДАТКИ
Широкий спектр застосування перетворювачів частоти в насосній техніці: перевага перетворювачів частоти переважно полягає в адаптації робочої точки до вимог установки за рахунок регулювання швидкості насоса. Крім того, таким чином можна керувати різними робочими точками. Прикладом цього є зниження споживання енергії у басейнах у нічний час. Проте за інших ситуаціях перетворювачі частоти також стають абсолютно необхідними. Якщо вибраний розмір насоса занадто великий, наприклад клапан трубопроводу закриється, а це означає, що робоча точка не адаптована (що не має енергетичного сенсу), а швидкість буде адаптована за допомогою перетворювача частоти. Наступні зміни рослин можуть регулюватися таким чином. Додаткові сфери застосування включають регулювання насосів або адаптацію робочих точок насосів.
Потенціал економії енергії, що виникає за рахунок використання перетворювачів частоти, залежить від типу навантаження, що приводиться в дію, оптимізації ефективності насоса або приводу за допомогою перетворювача частоти і часу, протягом якого система працює в режимі часткового навантаження.
ВИБІР ПЕРЕТВОРЮВАЧА ЧАСТОТИ
При виборі найбільш відповідного перетворювача частоти необхідно враховувати такі моменти:
1. Напруга і тип мережі живлення
2. Управління (наприклад, ПЛК через зовнішні сигнали)
3. Дані про продуктивність
4. Температура довкілля
5. Висота установки (якщо вище 1000 м)